Lip Lift

Bazı kişilerde burun ile üst dudak arasında olması gereken mesafe normalden daha fazla olabilir. Üst dudağın daha ince olduğu, şekil olarak dudakların düşük olduğu ve burnun fazla kalkık olduğu görünümlerde lip lift daha güzel bir görünüm elde etmede yararlı olabilir. Bu işlem sayesinde burun ve üst dudak arasındaki mesafe altın orana yaklaştırılabilir.

Lip Lift Nedir?

Lip lift işleminin Türkçe karşılığı dudak kaldırmadır. Bu işlem ile burun ve dudak arası mesafenin azaltılması amaçlanır. Bu yüzden yalnızca üst dudak kısmına estetik müdahalede bulunulur. Alt dudağa herhangi bir işlem yapılmaz.

Lip lift işlemi için burun ve üst dudak arasındaki bölgeye bir kesi atılır. Bu kesi ile uzun mesafeye sebep olan fazlalık çıkarılır. İşlemin ardından kesilerin belli olmaması için cilt altına dikişler atılır. Lip lift işlemi oldukça basit ve kısa süreli bir estetik operasyonudur.

Bazı kişiler tarafından lip lift ile dudak dolgunlaştırma işlemleri birbiriyle karıştırılır. Söz konusu iki uygulama birbirinden oldukça farklıdır. Lip lift için yapılan kesi ile burun ve üst dudağın mesafesi kısaltılır. Dudak dolgunlaştırmada ise üst ve alt dudağa dolgu maddesi enjekte edilir. Lip lift sayesinde üst dudak ve burun arasındaki çukur daha da belirgin hale gelir. Dudak kalınlaşmaz yalnızca mesafe değişikliği yapılır.

Lip Lift İşleminden Sonraki İyileşme Süreci Nasıl Gelişir?

Diğer estetik müdahalelerde olduğu gibi lip lift işleminin ardından da birkaç günlük süre dilimi boyunca kişide ödem görülebilir. Ödemin nedeni burun ile dudak arasına atılan dikişlerdir. Lip lift için atılan dikişler kendiliğinden eriyerek yok olur. Bu yüzden doktor tarafından dikişlerin alınmasına gerek yoktur. Nadiren rastlansa da dikişlerde kanama gibi bir aksilik olması halinde hemen doktora başvurulması gerekir. Lip lift plastik cerrahlar tarafından uygulanır. Estetik müdahaleden sonra hastanın ağız yapısında ve konuşma herhangi bir bozukluğunun oluşmaması için alanında uzman bir cerrah tarafından işlemin yapılması oldukça önemlidir.

Antalya lip lift denildiğinde alanında uzman olan Op. Dr. Bahadır Çelik sayesinde yüzünüzde altın oranı yakalayabilirsiniz.