Gözkapağı Estetiği

Antalya göz kapagi estetigi
Antalya göz kapagi estetigi

Gözkapağı Estetiği

Göz kapağındaki sarkık görünüm ve torbalanma pek çok kişiyi estetik açıdan rahatsız eder. Gözler yüzdeki ifadeyi en iyi yansıtan kısımdır. Bu nedenle canlı ve genç bir görünüm için göz kapağının kalkık olması oldukça önemli bir etkiye sahiptir. Göz kapağındaki sarkıklık, kırışıklıklar kişinin olduğundan daha yaşlı görünmesine yol açar. Ayrıca göz kapağı sarktıkça kişinin görüş açısını da daraltır. Bu şekilde göz kapaklarına makyaj yapmak da oldukça zordur. Bu nedenle gözkapağı kaldırma son zamanlarda oldukça popüler hale gelmiş bir estetik operasyondur.

Gözkapağı Estetiği Nedir?


Gözkapağı estetiğinin tıbbi adı blefaroplastidir. Gözkapağı kaldırma 5 yaşın üzerindeki pek çok kadın ve erkek tarafından yoğun olarak tercih edilen bir estetik uygulamadır. Bunun nedeni ise gözkapağı düşük olan kişilerin normal yaşından daha yaşlı gösteriyor olmasıdır. Gözler kişinin yüzündeki ifadeyi oluşturan en önemli kısımdır. Düşük gözkapağına sahip olan kişiler daha yaşlı ve yorgun bir görünüme sahip olurlar. Bu sebeple de gözkapağı kaldırma işlemlerine başvururlar. Gözkapağna yapılan estetik operasyonlar üst gözkapağı ve alt gözkapağı olmak üzere iki kısma ayrılır. Üst gözkapağı kaldırma amacıyla gözkapağında deri sarkması, fazla ve buruşuk halde görünen deri kesiler açılması suretiyle alınır. Üst gözkapağına yapılan kaldırma işlemi sayesinde kaz ayaklarının görünümü de hafifletilir. Gözkapağındaki kesi ile alınan fazla deri kendi kendine eriyen dikişler vasıtası ile kapatılır. Söz konusu dikişler kendiliğinden eridiği için doktorun almasına gerek bulunmaz. Dikişler iz bırakmayacak şekilde derinin katmanları arasına atılır.

Alt gözkapağı estetiğinde ise gözaltında oluşan çöküntüler, morluklar ve gözaltı torbalarının yok edilmesi amaçlanır.

Yüze genç bir ifade vermede oldukça etkili bir estetik operasyon olması sebebiyle pek çok kişi tarafından tercih edilir. Gözkapağı kaldırma sayesinde kişinin ifadesi daha genç ve sağlıklı bir hale bürünür.

Gözkapağı estetiği yaklaşık olarak yarım saat kadar süren oldukça pratik bir operasyondur. Lokal anesteziyle estetik yapılır. Hastanın hastanede kalmasına gerek bulunmaz. Estetik operasyondan sonraki 2 gün boyunca şişlik ve morluk oluşabileceğinden mutlaka buz kompresi uygulanmalıdır.

Antalya gözkapağı kaldırma denildiğinde alanında uzman olan Op. Dr. Bahadır Çelik gözetiminde istediğiniz etkili ve canlı ifadeyi acı çekmeden, en güvenli şekilde elde edebilirsiniz.

Gözler yüze ifadeyi en iyi veren unsurlardır. Bu nedenle pek çok kişi tarafından göz kapağı estetiğine başvurulmaktadır. Gözkapağı estetiği sayesinde gözkapakları üzerindeki deri yığılması, sarkmalar, torbalar, çöküntü ve morarmalar ile kazayağı görünümü giderilir. Gözkapağı estetiği kişinin daha genç, sağlıklı ve canlı bir görünüme sahip olmasını sağlaması nedeniyle oldukça popüler bir estetik ameliyat çeşididir.

Gözkapağı Estetiği Nedir?


Gözkapağı estetiğinin tıbbi adı blefaroplastidir. Gözkapağı kaldırma amacıyla yapılan bu estetik operasyonlar üst gözkapağı, kaşlar ve alın bölgesi ile birlikte ele alınır. Alt gözkapağına estetik müdahale yapılacak ise alt gözkapağıyla yanaklara işlem yapılır. Gözkapağı kaldırma amacıyla fazla deri çıkarılır, deri sarkmaları yok edilir. Gerekli görüldüğü hallerde kaşlar da ayrıca kaldırılır. Fazla deri alındıktan sonra çöküntü meydana gelirse yağ enjekte edilerek boşluklar doldurulur. Düşük olan gözkapakları gözkapağı kaslarının kısaltılması suretiyle kaldırılır.

Gözkapağı estetiği hem kadın hem de erkekler tarafından sıklıkla tercih edilir. Oldukça etkili bir gençleştirme operasyonu olduğu için popülerdir. Gözkapağı kaldırma sayesinde kişinin ifadesi değişir. Daha genç ve sağlıklı bir ifade kolaylıkla yaratılır.

Gözkapağı estetiği kısa süren bir operasyondur. Lokal anestezi ile yapılır. Operasyon süresi yaklaşık olarak 30 dakika kadardır. Hasta aynı gün içerisinde hastaneden taburcu edilir. Ameliyatın ardından ilk 2 günde göz çevresinde şişlik ve morluklar oluşabilir. Bu nedenle buz uygulamak gerekir. Ödem ve morlukların dağılması 7 veya 10 gün sürebilir. Ameliyat sırasında düğümlü dikiş kullanılmaması nedeniyle 5 gün sonra ağrısız bir şekilde dikişler alınır. Ameliyattan sonra gözkapağında herhangi bir ize rastlanmaz.

Gözkapağı estetiği çoğunlukla 35 yaştan büyük olan kişilere yapılır. Ancak üst gözkapağı normalden daha etli veya düşük olan kişilere daha erken yaşlarda bu operasyon yapılabilir.

Gözkapağı Estetiğinde Karşılaşılan Sorunlar Nelerdir?


Gözkapağı kaldırma ameliyatı plastik cerrah tarafından yapılır. İşinin ehli olmayan kişiler tarafından yapıldığında karşılaşılması muhtemel olan sıkıntılar şu şekilde sıralanabilir:

  • Gözlerin kapatılamaması
  • Göz şeklinin bozulması
  • Göz kapağında daha fazla sarkmanın oluşması
  • Göz kuruluğu


Antalya gözkapağı kaldırma denildiğinde alanında uzman olan Op. Dr. Bahadır Çelik sayesinde daha genç ve etkileyici bakışlar elde edebilirsiniz.