Burun Estetiği (Rinoplasti) Antalya, Antalya Burun estetiği fiyatları 2024

Hastaya ve prosedürün çeşidine bağlı olarak genel anestezi ile gerçekleştirilebilen rinoplasti ameliyatı halk arasında Antalya burun estetiği olarak da bilinir. Uzunluk, genişlik veya form değiştirme amacıyla gerçekleştirilebildiği gibi kimi zaman doğuştan yahut sonradan oluşan deformasyonları gidermek için de yapılır. Kişinin nefes alma kalitesini değiştirdiği için, açık ve kapalı yapılabilen rinoplasti hem estetik hem de yaşamsal bir ameliyat olarak görülür. Kişinin iş yaşamını, sağlığını, görünüşünü en çok etkileyebilirken, hem erkek hem de kadınlar tarafından en çok uygulatılan estetik operasyonu sayılır.

Rinoplasti, Burun estetiği ve Cerrahi Önemi

Cerrahla hasta arasındaki iletişim bu alanda temeldir. Burun ucu, kemerli burun şekilleri ameliyatlarda revize edilebilir. İleri seviyedeki sorularınız için, alanında uzmanı Dr. Bahadır Çelik ile iletişim kurarak randevu alıp daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz. Bu tür cerrahi müdahalelerin öncesinde hasta ile etkili iletişim kurmak, yüz hatta vücut şeklini planlamada dikkatle akılda tutmak gerekir. Hastanın varsa aklındaki soru işaretlerini ya da tereddütlerini gidermek büyük önem taşır. Estetik kaygılara ya da kaza sonucu yaşanan travmaların giderilmesinde rinoplasti kurtarıcı olabilir. Rinoplasti öncesi ve sonrası dikkat edilmesi gereken tüm kurallara titizlikle uyarak müdahalenin en iyi sonuç vermesi açısından üstünüze düşeni gerçekleştirebilirsiniz. Öncesinde sigara kullanımını bırakmak, sonrasında ise darbelerden uzak ve dikkatli bir iyileşme süreci yaşamak hastanın kişisel çabasıyla mümkün olur. Bunların haricinde iyi bir cerrahla, güvenle yola çıkmak gerekir.

Burun estetiği Sonrası

Burun ameliyatı yaygın olarak yapıldığından dolayı hafif bir ameliyat gibi düşünülmemelidir. Yaklaşık bir hafta süreyle burun ve göz çevresinde morluk ile yüzde şişlik görülebilir. Rinoplasti sonrası kanama da hastalarda beklenen yan etkiler arasında sayılır. Ancak mutlaka hekiminizden detaylı bilgi alarak hangi durumların endişe verici olduğunu dikkatle gözlemlemelisiniz. Kanama şiddeti, rengi, ağrılı olup olmadığı acil bir durum yaşadığınızın belirtileri olabilir. Kritik ve güç bir dönem olan ameliyat sonrasında hiçbir ağır aktivite yapılmamalı. Hele ki burun ve çevresi mümkünü olduğunca, gözlük takmak da dahil her türlü baskı yapacak uygulamadan uzak tutulmalı. Plastik ve Estetik Cerrahı Op. Dr. Bahadır Çelik alanında tanınmış özel bir isim olarak rinoplastide karşılaşacağınız prestijli ve başarılı bir hekim.