Yüz Germe

Botoks
Botoks

Yüz Germe

Güzelliğinizi tazelemek, yaşlanmanın getirdiği etkileri ortadan kaldırmak ve diri bir görünüme kavuşmak için uygulanan prosedürlerden biri de yüz germe operasyonları. Estetik cerrahide gelişen teknolojiler sayesinde yaklaşık 50 yaşa kadar diğer yan uygulamalarla genç görünüm korunabiliyor. Ancak daha ileri yaşla otaya çıkan sarkma ve kırışıklık gibi şikayetler için bu cerrahi müdahale kaçınılmaz oluyor. Örneğin boyun çizgisinde düzensizlikler gözlemlenebiliyor; çene çizgisiyle yanak çevresi gibi bölgeleri de tamamen mükemmel hale getirmek için germe şart. Dr. Bahadır Çelik bu alanda önde gelen isimler arasında karşınıza çıkacak en prestijli hekimlerden. Doğru hekimle iletişim kurduğunuzda öncelikli olarak muayenede ihtiyaçlarınız planlanıyor. Yüzdeki sarkmaların, göz kapaklarında altta ve üstte oluşan buruşuklukların, yaşlılık belirtisi olan veya kilodan kaynaklanan düzensizliklerin giderilmesi bu yöntemle sağlanabilir. Yaygın bir uygulama olması yüz gerdirme operasyonunun ciddi bir prosedür olduğunu değiştirmez.

Yüz Germe Operasyonu Nedir?

Yüz germe operasyonu kesi ile yapılmakla birlikte genel anesteziyi de şart koşuyor. Ameliyat bölgenin planlanmasına, tekniklere ve gereken yan tedavilere de bağlı olarak 4 ile 5 saat arası sürer. Şakak, yanak, çene ve ağız kenarları ameliyatla etkilenecek bölgeler arasında yer alır. Mimiklerle oluşan derin çizgiler azalır. İdeal görünümde genç ve diri bir yüz derisi oluşacak şekilde özel dikiş ve pansumanlarla kapatılacak bir müdahale gerçekleştirilir. Cerrahi detayları merak ediyor ve yüz germe operasyonu düşünüyorsanız profesyonel destek almalısınız. Plastik ve Estetik Cerrahı Op. Dr. Bahadır Çelik ile hemen iletişime geçip randevu almanız mümkün çünkü en sağlıklı bilgiye uzmanlarla görüşerek ulaşabilirsiniz.
Operasyon Öncesi
Hazırlık aşamasında yüz germe estetiği için diğer estetik prosedürlerde olduğu gibi sigara ve alkol kullanımından uzaklaşmak büyük önem taşıyor. Sağlığınıza, beslenmenize, kullandığınız ilaçlara ameliyat odaklı olarak dikkat etmeniz gerekir. Aspirin benzeri ilaçlardan aşırı tüketilen bitki çaylarına kadar her şey hekiminizin tavsiyelerine göre kesilebilir. Yara iyileşmesini engelleyecek her şeyden, yakın dönemde saç boyası kullanımından vazgeçmek gerekir. Günümüzde yüz germe ameliyatı Antalya gibi büyük şehirlerde tanınmış tam teşekküllü hastanelerde ve estetik cerrahi kliniklerinde yaygın olarak gerçekleştirilen bir operasyon.