Antalya Kepçe Kulak Operasyonu

Tıp dilinde otoplasti olarak da adlandırılan kulak estetiği, cerrahi müdahalelerle hastaların dış görünüşünü iyileştiren prosedürler arasında bulunuyor. Görsel estetiğin diğer birçok unsura nazaran öne çıktığı günümüzde bu müdahale sayesinde pek çok kişinin görünümü tamamen istedikleri gibi iyileştirilebiliyor. Kişileri komplekse sokabilecek ölçüde rahatsız edici bozukluk yaratan durumlardan biri kepçe kulak modeline sahip olmak. Halk arasında normalden büyük kulaklara sahip olma şeklinde algılanan bu durum, boyuttan ziyade daha çok kulak kıkırdaklarının üst yapısıyla ilintili gelişir. Kulaktaki kıkırdakların güçsüz olmasından, kalıtımdan ötürü ortaya çıkabilir ve kıvrımların yetersiz oluşmasıyla da kulak kepçesinin normalden eğimli gelişmesinden ibarettir. Kulağın daha yana veya öne kıvrık olması genellikle genetik mirasla aileden geçer fakat bu şekil bozukluğuna ömür boyu mahkum olmuyorsunuz. Zahmetsiz estetik operasyonlar ile kolayca giderilebilen bu deformasyon Dr. Bahadır Çelik gibi tanınmış uzmanların sayesinde giderilmesi daha kolay oluyor.

Kepçe Kulak Operasyonu Nedir?

Kulak kıkırdaklarının şekli ile ilgili operasyonlarda sorunun çözümü iki grupta düşünülebilir; yani kepçe kulak estetiği kapsamında iki çeşit prosedür bulunur. İlk olarak kepçe kulak sorununda, sebep olarak hastanın kulağı ile başının arasındaki açı geniş olabilir. Geniş açı söz konusuysa kafanın arka kısmından bakıldığında bu durum bariz şekilde gözlemlenebilir; kulaklar dışa doğru açık pozisyonda durur. İkinci gruptaysa kulağın üst yarısında normalde bulunan kıvrımlı yapı yoktur. Kulak yapısı dikkat çekici derecede düz görünür. Kepçe kulak ameliyatı ile şekli değiştirilmesi amaçlanır; dikişlerle her iki hatalı görünüm de değiştirilebilir. Kulak modelinin eğilmesi, doğal bükülüş formu verilmesi veya kafayla açısının daraltılarak başa yaklaştırılması prosedürle sağlanır.

Operasyon Sonrası ve İyileşme Süreci

Kepçe kulak ameliyatı fiyatı operasyon detaylarına göre, hastane seçiminize, işleminizin genel ya da lokal anestezi gerektirmesine göre farklılık gösterebilir. Kulakların pozisyonunun korunması için ameliyat sonrası iyileşme sürecinde koruyucu file bant önerilebilir. Bu estetik operasyon küçük yaştaki hastalara önerilen ve uygulanabilen tek örnektir. Bir saat kadar süren operasyon ardından yaklaşık bir hafta içinde de iyileşme tamamlanır. Plastik ve Estetik Cerrahı Op. Dr. Bahadır Çelik ile görüşüp, bu alanda en iyi hekimlerden biriyle iletişim kurma olanağını yakalayabilir ve hemen randevu alabilirsiniz.