Popo Estetiği

Günümüzde pek çok kadın kalçasının daha dolgun, daha dik ve giydiği kıyafetlerde dkkat çekecek şekilde olmasına önem vermektedir. Bu nedenle biçimli kalçalara sahip olmak isteyen kadınların bazıları spor ile kalçasına şekil vermeye çalışırken bazıları da doktor müdahalesini tercih eder. Popo estetiği yani tıbbi tabiri ile gluteopasti sayesinde kalçalar daha yuvarlak, daha dolgun ve dik bir görünüme kavuşur. Gluteopasti plastik cerrah tarafından uygulanan bir ameliyat türüdür.

Popo Estetiği Türleri Nelerdir?

Temel olarak 3 farklı amaç dahilinde popo estetiği yapılır. Gluteopasti ile kalça üzerinde yapılabilecekler şu şekilde sıralanabilir:
Popo dikleştirme
Popo küçültme
Popo dolgunlaştırma ve popoyu yeniden biçimlendirme

Popo Estetiği İçin Uygulanan Yöntemler Nelerdir?

Popo estetiği yapılmak istendiğinde 3 farklı yöntem uygulanır.

Yağ enjeksiyon yöntemi: Vücudun diğer taraflarından alınan yağ popo kısmına enjekte edilir. Popoya transfer edilmesi için yağ alınabilecek en uygun kısımlar basen, bel ve poponun alt veya dış tarafıdır. Liposuction yöntemiyle alınan yağlar yoğunlaştırılır ve dolgunlaşması amacıyla poponun üst kısmına konulur.

Protez: Popodaki yağ yeterli dolgunlukta değilse daha yuvarlak ve dik bir görünüm elde edebilmek için kalçaya özel tasarlanan silikon protezler kullanılır. Kısa bir kesik açılarak kas içerisine silikon protezler yerleştirilir. İnce kesiler sayesinde ameliyat izi görünmez.

Popo kaldırma: Aşırı kilolu olup da zayıflayan kişilerde popo düşük görünebilir. Bu yüzden karnın altı ve poponun üstündeki deri çıkartılır. Kalça tamamen askıya alınarak yukarıya çekilir.

Popo estetiğinden önce diğer ameliyatlarda olduğu gibi 3 hafta önceden sigara ile aspirin tüketiminin bırakılması gerekir. Özellikle son 7 günlük süreçte kanı sulandıran hiçbir içerik tüketilmemelidir. Popo estetiği genel anestezi ile yapılır. Ameliyattan sonra 3 veya 6 hafta boyunca hasta özel bir korse kullanır. Hastanın iyileşmesi 2-10 gün içerisinde tamamlanır. Hasta yaklaşık 45 gün sonra spor yapabilir. Ameliyattan sonra hastanın daha dikkatli bir şekilde hareket etmesi, oturup kalkması önerilir. Şişliklerin inip poponun tam şeklini alması 6 ay sürer. Antalya popo estetiği denilince akla ilk gelen isimler arasında yer alan Op. Dr. Bahadır Çelik sayesinde hayalinizdeki görünüme kavuşabilirsiniz.