Boyun Germe

Botoks
Botoks

Boyun Germe

İlerleyen yaşın etkisiyle oluşan kırışıklık ve sarkma durumunda ortaya çıkan istenmeyen görüntüler estetik müdahalelerle giderilebiliyor. Hastanın yaşadığı kaza, travma ya da kalıtsal hastalıklara da bağlı olarak görünümünü iyileştirmek istemesi gayet doğal bir durum. Estetik cerrahide boyun germe bu çerçevede sıkça yapılan uygulamalardan biri halini aldı. Bu operasyonla yüz güzelliğinizi artırabilir ve çene çizginizi iyileştirebilirsiniz. Boyun derisinde fazlalık, yağ birikimi (gıdı denilen görüntü) veya yaşlanmaya bağlı etkiler kaderiniz olmaktan çıkabilir. Boyun germe teknikleri çene uzu protezi, iç korseleme veya liposuction ile desteklenerek hastanın ihtiyacına göre planlanabilir.

Boyun Germe Operasyonu

Son derece yetkinlik isteyen özel bir operasyon ile minimum 3 ila 4 saatte tamamlanan bir prosedür yüz germe işlemini oluşturur. Alanında yetkin ve prestijli bir cerrah ile bu ameliyat için yola çıkmak önemli etmenlerden biri. Bu uygulama hakkında merak ettikleriniz varsa profesyonel olarak kişisel değerlendirmeye girmeniz kararınızı etkileyebilir. Plastik ve Estetik Cerrahı Op. Dr. Bahadır Çelik ile iletişime geçerek daha detaylı bilgi almanız mümkün.

Ameliyat Öncesi Dikkat Etmeniz Gerekenler

Hastalar estetik müdahalelerin ve diğer operasyonların öncesinde olduğu gibi boyun germe ameliyatı hazırlıkları sırasında da bir dizi önlem almalı. Bunların arasında sigara kullanılıyorsa bile bırakmak başta geliyor. Üç hafta önce sigarayı bırakmanız tavsiye ediliyor. Boyun germe operasyonuna özel olarak, saçlarınızı boyatmak için ameliyattan iki hafta öncesi, sonra da üç hafta sonrası sınır olarak belirlenmiş. Diğer yandan aspirin ve diğer kan sulandıracak ilaçların kullanımı ameliyat öncesi yaklaşık on gün evvel bırakılmalı. Boyun germe ameliyatı Antalya gibi büyükşehirlerdeki estetik cerrahi uygulama hastanelerinde de yapılabiliyor.  
Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar
Hazırlık aşaması ve cerrahi yetkinliği büyük önem taşıyan bir operasyon olduğu kesinlikle unutulmamalı. Hazırlık esnasında ihmal edeceğiniz sigara kullanımı gibi unsurlar, iyileşme sürecinde izlerin kapanması açısından geciktirici etkiye sahip. Hazırlık ve iyileşme sürecinde saç boyasına, kimyasal etkilere maruz kalmamalısınız. İyi bir hekim seçip riskleri azaltarak kalıcı bir sonuç elde edebilirsiniz. Dr. Bahadır Çelik bu alandaki başarılı uygulamalarıyla hastalarının sevdiği ünlenmiş doktorlar arasında yer alıyor.