Yüz Germe

Güzelliğinizi tazelemek, yaşlanmanın getirdiği etkileri ortadan kaldırmak ve diri bir görünüme kavuşmak için uygulanan prosedürlerden biri de yüz germe operasyonları. Estetik cerrahide gelişen teknolojiler sayesinde yaklaşık 50 yaşa kadar diğer yan uygulamalarla genç görünüm korunabiliyor. Ancak daha ileri yaşla otaya çıkan sarkma ve kırışıklık gibi şikayetler için bu cerrahi müdahale kaçınılmaz oluyor. Örneğin boyun çizgisinde düzensizlikler gözlemlenebiliyor; çene çizgisiyle yanak çevresi gibi bölgeleri de tamamen mükemmel hale getirmek için germe şart. Dr. Bahadır Çelik bu alanda önde gelen isimler arasında karşınıza çıkacak en prestijli hekimlerden. Doğru hekimle iletişim kurduğunuzda öncelikli olarak muayenede ihtiyaçlarınız planlanıyor. Yüzdeki sarkmaların, göz kapaklarında altta ve üstte oluşan buruşuklukların, yaşlılık belirtisi olan veya kilodan kaynaklanan düzensizliklerin giderilmesi bu yöntemle sağlanabilir. Yaygın bir uygulama olması yüz gerdirme operasyonunun ciddi bir prosedür olduğunu değiştirmez.

Yüz Germe Operasyonu Nedir?

Yüz germe operasyonu kesi ile yapılmakla birlikte genel anesteziyi de şart koşuyor. Ameliyat bölgenin planlanmasına, tekniklere ve gereken yan tedavilere de bağlı olarak 4 ile 5 saat arası sürer. Şakak, yanak, çene ve ağız kenarları ameliyatla etkilenecek bölgeler arasında yer alır. Mimiklerle oluşan derin çizgiler azalır. İdeal görünümde genç ve diri bir yüz derisi oluşacak şekilde özel dikiş ve pansumanlarla kapatılacak bir müdahale gerçekleştirilir. Cerrahi detayları merak ediyor ve yüz germe operasyonu düşünüyorsanız profesyonel destek almalısınız. Plastik ve Estetik Cerrahı Op. Dr. Bahadır Çelik ile hemen iletişime geçip randevu almanız mümkün çünkü en sağlıklı bilgiye uzmanlarla görüşerek ulaşabilirsiniz.

Operasyon Öncesi

Hazırlık aşamasında yüz germe estetiği için diğer estetik prosedürlerde olduğu gibi sigara ve alkol kullanımından uzaklaşmak büyük önem taşıyor. Sağlığınıza, beslenmenize, kullandığınız ilaçlara ameliyat odaklı olarak dikkat etmeniz gerekir. Aspirin benzeri ilaçlardan aşırı tüketilen bitki çaylarına kadar her şey hekiminizin tavsiyelerine göre kesilebilir. Yara iyileşmesini engelleyecek her şeyden, yakın dönemde saç boyası kullanımından vazgeçmek gerekir. Günümüzde yüz germe ameliyatı Antalya gibi büyük şehirlerde tanınmış tam teşekküllü hastanelerde ve estetik cerrahi kliniklerinde yaygın olarak gerçekleştirilen bir operasyon.

Boyun Germe

İlerleyen yaşın etkisiyle oluşan kırışıklık ve sarkma durumunda ortaya çıkan istenmeyen görüntüler estetik müdahalelerle giderilebiliyor. Hastanın yaşadığı kaza, travma ya da kalıtsal hastalıklara da bağlı olarak görünümünü iyileştirmek istemesi gayet doğal bir durum. Estetik cerrahide boyun germe bu çerçevede sıkça yapılan uygulamalardan biri halini aldı. Bu operasyonla yüz güzelliğinizi artırabilir ve çene çizginizi iyileştirebilirsiniz. Boyun derisinde fazlalık, yağ birikimi (gıdı denilen görüntü) veya yaşlanmaya bağlı etkiler kaderiniz olmaktan çıkabilir. Boyun germe teknikleri çene uzu protezi, iç korseleme veya liposuction ile desteklenerek hastanın ihtiyacına göre planlanabilir.

Boyun Germe Operasyonu

Son derece yetkinlik isteyen özel bir operasyon ile minimum 3 ila 4 saatte tamamlanan bir prosedür yüz germe işlemini oluşturur. Alanında yetkin ve prestijli bir cerrah ile bu ameliyat için yola çıkmak önemli etmenlerden biri. Bu uygulama hakkında merak ettikleriniz varsa profesyonel olarak kişisel değerlendirmeye girmeniz kararınızı etkileyebilir. Plastik ve Estetik Cerrahı Op. Dr. Bahadır Çelik ile iletişime geçerek daha detaylı bilgi almanız mümkün.

Ameliyat Öncesi Dikkat Etmeniz Gerekenler

Hastalar estetik müdahalelerin ve diğer operasyonların öncesinde olduğu gibi boyun germe ameliyatı hazırlıkları sırasında da bir dizi önlem almalı. Bunların arasında sigara kullanılıyorsa bile bırakmak başta geliyor. Üç hafta önce sigarayı bırakmanız tavsiye ediliyor. Boyun germe operasyonuna özel olarak, saçlarınızı boyatmak için ameliyattan iki hafta öncesi, sonra da üç hafta sonrası sınır olarak belirlenmiş. Diğer yandan aspirin ve diğer kan sulandıracak ilaçların kullanımı ameliyat öncesi yaklaşık on gün evvel bırakılmalı. Boyun germe ameliyatı Antalya gibi büyükşehirlerdeki estetik cerrahi uygulama hastanelerinde de yapılabiliyor.

Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

Hazırlık aşaması ve cerrahi yetkinliği büyük önem taşıyan bir operasyon olduğu kesinlikle unutulmamalı. Hazırlık esnasında ihmal edeceğiniz sigara kullanımı gibi unsurlar, iyileşme sürecinde izlerin kapanması açısından geciktirici etkiye sahip. Hazırlık ve iyileşme sürecinde saç boyasına, kimyasal etkilere maruz kalmamalısınız. İyi bir hekim seçip riskleri azaltarak kalıcı bir sonuç elde edebilirsiniz. Dr. Bahadır Çelik bu alandaki başarılı uygulamalarıyla hastalarının sevdiği ünlenmiş doktorlar arasında yer alıyor.