Botoks Uygulama

Botoks
Botoks

Botoks

Botoks En popüler estetik müdahale botoks size genç, kırışıksız bir cilt ve zinde bir görünüm sağlıyor. Estetik görünmeyi, gençliğin getirdiği güzelliği ve diri bir cildi arzu eden herkes değişim yaratan bu alana ilgili. Öte yandan cildimizin giderilebilir kırışıklıklardan arınarak sağlıklı görünmesi aslında çok kolay. Bunlara ulaşmak çok önemsenmekle birlikte örnek verecek olursak, Dr. Bahadır Çelik Antalya botoks yaptırmak isteyenlerin en çok tercih ettiği kişilerden biri haline gelmiş durumda.

Botoks Nedir?

Geçtiğimiz yıllarda giderek yaygınlaşan ve özellikle kadınların ilgisini çeken uygulama botoks Antalya ve çevresinde ismi duyulan doktorlar tarafından uygulanıyor. Yaklaşık on yıldır estetik amaçla yapılan Botoks uygulaması adını kullanılan proteinden alıyor; bu protein ise "Clostridium botulinum" bakterisinden elde ediliyor. 2002 – 2003 yıllarından beri Amerikan Estetik Plastik Cerrahi Topluluğu onayındaki botoksla burun, dudak ya da alındaki kasların kasılması bloke ediliyor.

Botoks Prosedürü

Botoks yüz bölgesi estetiğinde kaz ayaklarını, alın ve kaş kaldırma prosedürlerini kapsıyor. Estetik uygulamalarla ünlenen, Plastik ve Estetik Cerrahı Op. Dr. Bahadır Çelik ile hekiminize güvendiğiniz kaliteli prosedürler gerçekleştirebilirsiniz. 15 dakikada yapılan uygulamanın sonuçları da bir haftada daha net görülebiliyor. Botoks yaptırdıktan sonra havuz ve sauna gibi yerlerden uzak durmalısınız ancak hiçbir şekilde günlük rutininizin aksamayacağını söyleyebiliriz. Geçerlilik süresi de yaklaşık 6 ay; üstelik işlem yinelenerek sonuçlar pekiştirilebilir.

Botoks Uygulama Alanları

Hangi durumlarda botoks olmalı diye düşündüğümüzde akla çoğunlukla estetik amaçlar geliyor. Ama önem taşıyan diğer yanları da kesinlikle unutulmamalı. Nörolojik olarak spastik vakalarda istenmeyen kasılma ve gerilme problemlerinin kontrolü için tercih edilen botoks, istem dışı spazmları giderir. Aşırı terlemeye karşı da tercih edilmekle birlikte Hiperhidrosis olarak adlandırılan aşırı terleme şikayeti olan hastaların ter bezlerine verilir. Ayrıca şaşılık tedavisinde de yaygındır; kas kontrolü odaklı bütün uygulamalarda botoks fiyatları tedaviye bağlı olarak değişir.
Botoks Kozmetikte Ne Amaçla Kullanılır?
Kozmetik dermatoloji alanı da botoksa ilişkin bilinen en popüler kırışık karşıtı uygulamaları kapsıyor. Dr. Bahadır Çelik hastalarının memnuniyeti ve başarıları ile prestij elde etmiş uzman hekimlerden. Özellikle yüzdeki mimiklerin ortaya çıkardığı cilt kırışıklıklarının ortadan kaldırılması ya da azaltılması için kaş kaldırma amaçlı bu tedaviye başvuruluyor. Göz çevresinden boyun bölgesine kadar hoş olmayan görüntülerin derinleşmeden giderilmesi amacıyla uzman hekimler tarafından kullanılıyor.